Solar energy company

Skambinkite: +370 656 48777
Patalpų šildymas vyksta per grindų konstrukcijoje įrengtus vamzdelius. Į vamzdelius paduodamas šiltas vanduo, kuris tolygiai įšildo visą grindų paviršių. Kadangi šildymo plotas yra labai didelis, pakanka žemos šilumnešio temperatūros (35–55C).

Grindų šildymas daugeliu aspektų pranašesnis už radiatorinį šildymo būdą, leidžiantis sumažinti šildymo sąskaitas iki 20%. Beje, grindų šildymas tinkamas naudoti su įvairiomis grindų dangomis.

PAGRINDINIAI KOMPONENTAI
Grindų šildymo sistema susideda iš šių pagrindinių komponentų: vamzdelių, paskirstymo kolektoriaus, vandens temperatūros paruošimo mazgo, valdymo komponentų (netiesiogiai) ir grindų konstrukcijos su danga.

GRINDŲ KONSTRUKCIJA IR DANGA
Dažniausiai naudojama "šlapio" tipo grindų konstrukcija, kuri padaryta iš cementinio betono. Rečiau naudojamos anhidridinės dangos. Gali būti naudojamos ir "sauso" tipo konstrukcijos. Šiuo metu, mūsų projektuotojai gali įvertinti apie 50 skirtingų grindų konstrukcijų tipų bei prognozuoti jų veikimą su grindų šildymo sistema.
Ant grindų konstrukcijos dedamas viršutinis grindų sluoksnis – grindų danga. Su grindų šildymu gerai sąveikauja dauguma mūsų rinkoje parduodamų dangų. Kadangi kiekviena grindų danga turi specifinį šilumos perdavimo kiekį, sistemos planavimo metu, labai svarbu į tai atsižvelgti.

GRINDŲ ŠILDYMO VAMZDELIS
Šiltas vanduo cirkuliuoja grindų konstrukcijoje sumontuotais vamzdeliais. Populiariausia ir pigiausia grindų šildymo vamzdelių medžiaga – įvairūs plastikiniai vamzdžiai: PEx, PE-RT, PB ir kiti. Taip pat, labai dažnai naudojami daugiasluoksniai vamzdeliai, kuriuose tarp išorinio ir vidinio plastikinių sienelių sluoksnių yra aliuminio sluoksnis. Jo pagrindinė paskirtis – nepraleisti deguonies. Vien tik plastikiniuose vamzdžiuose deguonies difuzinis barjeras padarytas iš specialaus mišinio. Vamzdeliai grindų konstrukcijoje išvedžioti atitinkamais atstumais po visu grindų paviršiumi, todėl grindys šyla tolygiai visu paviršiumi.
Tinkamas vamzdelių dydis ir atstumai tarp jų nustatomi atlikus projektinius skaičiavimus. Kiekvienai patalpai atliekami atskiri skaičiavimai, įvertinant šilumos poreikį, grindų konstrukcijos ypatumus, patalpos šilumos nuostolius, langų išsidėstymą, jų dydį ir kita. Šiuos skaičiavimus, pasitelkę savo žinias ir specialią programinę įrangą, atlieka kvalifikuoti inžinieriai. Atlikus individualų kiekvieno projekto įvertinimą, parengiami tikslūs visų patalpų vamzdžių išdėstymo brėžiniai (vamzdelių storis, jų klojimo tipas, atstumas tarp vamzdelių), termo pavarų nustatymai bei kiti sėkmingam montavimui būtini sistemos parametrai. Tik atlikus šiuos projektavimo darbus, Jūs galite būti tikri, kad grindų šildymo sistema veiks optimaliai.

KOLEKTORIUS IR VANDENS TEMPERATŪROS PARUOŠIMO MAZGAS
Šiltas vanduo (35-55C) iš šilumos šaltinio (šilumos siurblio, dujinio katilo, akumuliacinės talpyklos) per magistralinį vamzdį paduodamas į grindų šildymo kolektorių. Cirkuliacija ir reikalingos temperatūros užtikrinimas pasiekiamas paruošimo mazgo pagalba.
Kolektoriuje visas srautas yra paskirstomas į reikalingas zonas (kambarius). Grindų dangos, priklausomai nuo paskirties, sušildomos nuo 22 iki 27 C temperatūros. Šiluma į patalpas perduodama šiomis apytikslėmis proporcijomis: 60% spinduliavimo, 20% konvekcijos ir 20% kondukcijos.

GRINDŲ ŠILDYMO VALDYMO SISTEMA
Kiekviena patalpa turi atskirą kontūrą (didesnės patalpos net po kelis) su atskiru termostatiniu valdikliu. Šis valdiklis kontroliuoja komfortišką kambario aplinką. Kai kambario temperatūra pasiekia norimą, valdiklis pasiunčia signalą kambarį valdančiai termostatiniai pavarai (kuri yra ant kolektoriaus), kad šildymas būtų sustabdytas. Sustabdžius šilto vandens tiekimą į konkretų kambarį, grindys tampa dideliu sukauptos šilumos šaltiniu, kuris lėtai ją atiduoda kambario aplinkai. Po kurio laiko, kambario temperatūrai nukritus iki žemutinės galimos ribos (pvz. 18C), termostatas įjungia šildymo padavimą, ir šiluma vėl paduodama į grindų vamzdyną. Priklausomai nuo šilumos poreikio, per parą gali būti iki 50 ir daugiau šildymo ciklų. Tai įgalina palaikyti pakankamai tolygią kambario temperatūrą (+/- 2C).
Šiuolaikinės grindų šildymo valdymo technologijos labai skiriasi nuo prieš dešimt metų buvusių. Jos leidžia palaikyti pastovią ir tolygią kambario temperatūrą ir sutaupyti net iki 20% šildymo sąnaudų. Paprasčiausios valdymo sistemos veikia vieno temperatūrinio parametro režimu – visą laiką palaikoma vienoda, pvz. 20C patalpos temperatūra. Sudėtingesnės sistemos veikia dviejų temperatūrų režimu – normaliai palaikoma 20-21C temperatūra, o kai namuose nieko nėra (arba nakties metu), įsijungia ekonominis 16-17C laipsnių režimas.
SOLARAS specialistai, gavę Jūsų projekto aprašymą ir planus, nemokamai jį įvertins ir pateiks geriausią sprendimo būdą, kartu su mūsų komerciniu pasiūlymu.
Siūsti Ištrinti