Solar energy company

Skambinkite: +370 656 48777
Dauguma mūsų rinkoje siūlomų grindų dangų yra tinkamos naudoti kartu su grindų šildymu. Tačiau skiriasi jų perduodamos šilumos kiekis. Bendrinė taisyklė renkantis tinkamą grindų dangą – grindų dangos šiluminė varža (R) neturi viršyti 0,15 m2K/W.

Žemiau yra pateikiami dažniausiai naudojamų grindų dangų aprašymai ir jų tinkamumas naudoti su grindų šildymo sistema. Jeigu tarp nurodytų dangų neradote norimos grindų dangos, prašome kreiptis mūsų patarimo dėl kitos dangos tinkamumo naudoti su grindų šildymo sistema.

PLYTELĖS
Keramikinės ir akmens masės plytelės puikiai tinka naudoti su grindų šildymo sistema.

Plytelės yra viena iš tinkamiausių dangų naudoti kartu su grindų šildymu. Jos pasižymi labai geru šilumos pralaidumu ir daugeliu atveju yra labai plonos. Būtina, kad plytelės būtų klijuojamos kokybiškais dviejų komponentų elastingais klijais. Kai plytelės klojamos tiesiogiai ant betoninės dangos konstrukcijos, būtina papildomai naudoti specialią plėvelę, kad apsaugoti dangą nuo galimų tempimų ar plytelių įskylimų.

PVC DANGA
PVC (polivinilclorido) dangas lengva montuoti ir prižiūrėti. Jos labai gerai tinka grindų šildymo sistemoms.

Jos labai gerai perduoda šilumą dėl plonos ir tankios konstrukcijos. Žinotina, kad dauguma dangų negali būti šildomos daugiau nei 26C. Todėl, šios dangos nerekomenduojamos ten, kur yra dideli šiluminiai nuostoliai, pvz. oranžerijose ar žiemos soduose. Tačiau, rinkoje jau parduodamos PVC dangos, kurios gali būti naudojamos esant aukštesnėms temperatūroms.

LAMINATAS
Laminatas yra viena iš populiariausių dangų mūsų rinkoje. Jis gali būti naudojamas grindų šildymo sistemose.

Laminatas apjungia savyje natūralių medžiagų (akmens ar medžio) išvaizdą ir labai aukštą atsparumą drėgmei. Kadangi ši danga dažniausiai nėra labai laidi šilumai, ją rekomenduojama klijuoti prie betoninės dangos konstrukcijos, arba naudoti kaip "plaukiojančias" grindis. Daugelis gamintojų labai tiksliai nurodo jų produkcijos montavimo ant šildomų grindų ypatumus.

PARKETLENTĖ
Ji pagaminta iš viršutinio natūralios kietos medienos sluoksnio, kuris yra suklijuotas su apatine, drėgmei atsparia plokšte. Ši danga yra labai išvaizdi ir patvari. Parketlentės gali būti naudojamos su grindų šildymo sistemomis.

Ant betoninės grindų konstrukcijos, parketlentės gali būti klijuojamos arba įrengiamos kaip "plaukiojančios" grindys. Prieš montavimą būtina vadovautis gamintojo rekomendacijomis.

KILIMINĖ DANGA
Dauguma kiliminių dangų tinka naudoti su grindų šildymo sistemomis.

Dažniausiai kiliminės dangos pamušalas yra pagamintas iš šilumai laidžių medžiagų. Todėl lengvai praleidžia šilumą į dangos paviršių. Tačiau, kiliminių dangų su veltinio arba PU (poliuretano) pagrindu derėtų vengti, nes šios medžiagos yra geri šilumos izoliatoriai. Rekomenduojama, kad bendra kiliminės dangos šiluminė varža (R) neviršytų 0,15 m2K/W, o apatinio sluoksnio atskirai paėmus - ne daugiau kaip 0,10 m2K/W.
SOLARAS projektuotojai, darydami grindų šildymo projektą, visuomet atsižvelgs į Jūsų pasirinktas grindų dangas bei jų technines charakteristikas.
Siūsti Ištrinti